Trávnik - výsev trávnika

Vypestovať a udržať pekný, sýtozelený trávnik je snahou každého milovníka prírody, záhradkára. Keď váš trávnik vyzerá trochu zanedbane, začnite sa o neho viac starať už hneď zjari. Po každej zime je trávnik v zlom stave. V jari pekne odstráňte hrabľami suché trávy, vyhrabte všetko, čo by bolo rizikom pre vznik hubovitých chorôb alebo plesní. Trávnik prihnojte hnojivami bohaté na dusík alebo sa poraďte v špecializovaných predajniach. Keď rozmýšľate o novom trávniku, zaobstarajte si na výsev trávnika kvalitné osivo. Dnes si už môžete vybrať tú najkvalitnejšiu a vám najviac vyhovujúcu zmes tráv určené pre vaše podmienky

 

Druhou možnosťou je zakúpenie trávnatých kobercov. Je to obľúbený spôsob s okamžitým estetickým vzhľadom. Špeciálnou zmesou, ktoré obsahujú lúčne kvetiny môžete založiť aj lúku plnú kvetov. Aby ste mali trávnik počas celého roka udržiavaný a vo vegetačnom období  vždy zelený je nepostrádateľná dostatočná závlaha,  pravidelné kosenie, postrekovanie proti chorobám a burinám, orezávanie okrajov trávnika, prípadné vyrovnávanie plôch, dosievanie a hnojenie. Počas obdobia vegetácie vám trávnik bude prinášať len a len radosť.

Možno sa aj vo vašej záhrade nájdu určité miesta, ktoré sú problémové a trávnik nie a nie dopestovať. Aj keď je vašou snahou mať krásny, udržiavaný trávnik, niekedy je to nemožné. Určité plochy sú veľmi členené, kamenisté, vyvýšené a ťažko prístupne pre kosačku. Pouvažujte o náhradnej výsadbe kríkmi, drevinami, trvalkami, pôdopokryvnými rastlinami. Náhradná výsadba mala by byť plynule prepojená s trávnikom.  

 


Zábava, Voľný čas Okrasné záhrady Surf.sk Smog.sk TOPlist